Incumbency of Chairman

Sl NoYearChairman
129.11.87-28.04.89CMA C. Raghunathan
228.04.89-06.08.91CMA Dhiren Kumar Das
306.08.91-28.06.92CMA Kamal Kanta Sastri
428.06.92-26.06.93CMA Kamal Kanta Sastri
526.06.93-12.06.94CMA Nilamani Mohapatra
612.06.94-22.08.95CMA Nilamani Mohapatra
722.08.95-30.08.97CMA Shyam Sundar Sonthalia
830.08.97-24.09.99CMA Pravakar Mohanty
924.09.99-26.09.01CMA Bibhu Prasad Mahapatra
1026.09.01-18.09.02CMA Niranjan Swain
1118.09.02-30.09.03CMA Niranjan Swain
1230.09.03-18.07.04CMA Niranjan Mishra
1318.07.04-01.10.05CMA Uma Ballava Mohapatra
1401.10.05-31.01.06CMA Uma Ballava Mohapatra
1531.01.06-31.08.06CMA Prafulla Kumar Sahoo
1631.08.06-12.08.07CMA Debasish Saha
1712.08.07-10.08.08CMA Gagan Bihari Swain
1810.08.08-10.08.09CMA Shiba Prasad Padhi
1910.08.09-25.07.10CMA Srinibas Mohapatra
2025.07.10-29.05.11CMA Srikanta Kumar Sahoo
2129.05.11-27.05.12CMA Niranjan Sahoo
2227.05.12-26.05.13CMA Sudhansu Kumar Sahu
2326.05.13-31.05.14CMA Basanta Kumar Pattnaik
2431.05.14-22.02.15CMA Manas Ranjan Lenka
2522.02.15-24.05.15CMA Akhaya Kumar Swain
2624.05.15-30.05.16CMA Bibhuti Bhusan Nayak
2730.05.16-26.06.17CMA Siba Prasad Kar
2826.06.17-06.08.17CMA Surya Narayan Mishra
2906.08.17-29.10.17CMA Siba Prasad Kar
3029.10.17-27.05.18CMA Uttam Kumar Nayak
3127.05.18-26.05.19CMA Damodar Mishra
3226.05.19ContinuingCMA Saktidhar Singh