Incumbency of Secretary

Sl NoYearSecretary
129.11.87-28.04.89
228.04.89-06.08.91CMA N.M. Mohapatra
306.08.91-28.06.92CMA Laxmidhar Sahoo
428.06.92-26.06.93CMA Prafulla Kumar Sahoo
526.06.93-12.06.94CMA Pravakar Mohanty
612.06.94-22.08.95CMA Shyam Sundar Sonthalia
722.08.95-30.08.97CMA Bibhu Prasad Mahapatra
830.08.97-24.09.99CMA Niranjan Swain
924.09.99-26.09.01CMA Niranjan Mishra
1026.09.01-18.09.02CMA Ramesh Chandra Mishra
1118.09.02-30.09.03CMA Uma Ballava Mohapatra
1230.09.03-18.07.04CMA Shiba Prasad Padhi
1318.07.04-01.10.05CMA Bibhuti Bhusan Nayak
1401.10.05-31.01.06CMA Gagan Bihari Swain
1531.01.06-31.08.06CMA Gagan Bihari Swain
1631.08.06-12.08.07CMA Sankarshan Sahoo
1712.08.07-10.08.08CMA Srikanta Kumar Sahoo
1810.08.08-10.08.09CMA Sambit Kumar Samanta
1910.08.09-25.07.10CMA Manas Ranjan Lenka
2025.07.10-29.05.11CMA Manas Ranjan Lenka
2129.05.11-27.05.12CMA Satyabrata Samal
2227.05.12-26.05.13CMA Satyabrata Samal
2326.05.13-31.05.14CMA Subrat Kumar Swain
2431.05.14-22.02.15CMA Damodar Mishra
2522.02.15-24.05.15CMA Damodar Mishra
2624.05.15-30.05.16CMA Jagatjyoti Biswaranjan Nayak
2730.05.16-26.06.17CMA Damodar Mishra
2826.06.17-06.08.17CMA Jagatjyoti Biswaranjan Nayak
2906.08.17-29.10.17CMA Damodar Mishra
3029.10.17-27.05.18CMA Tapas Ranjan Swain
3127.05.18-26.05.19CMA Tapas Ranjan Swain
3226.05.19ContinuingCMA Himoj Mishra